Jakie rodzaje złomu silnikowego są odbierane na poszczególnych skupach? Być może niektóre osoby będą zaskoczone, gdy dowiedzą się, że tego typu podmioty odbierają nie tylko silniki. A więc co można tam oddać? Co z zaawansowanymi urządzeniami takimi jak silniki elektryczne?
Sprzedaż złomu silnikowego
Większość ludzi skup złomu kojarzy ze starymi i uszkodzonymi akumulatorami lub zalegającymi metalami kolorowymi, które z łatwością można odsprzedać w tego typu miejscach. A co z nieco bardziej skomplikowanymi urządzeniami, takimi jak silniki? Czy skupy je przyjmują?
A więc co konkretnie można sprzedać na skupie silników? W takich sytuacjach warto patrzeć na cenniki, które często zawierają szczegółowe zestawienia i pokazują, ile otrzymamy za konkretny rodzaj odpadu. Na skupach silników są przyjmowane wszelkie jednostki napędowe, które znajdują powszechne zastosowanie w konstrukcjach urządzeń domowych, przemysłowych, gospodarczych czy niektórych pojazdów.
Skupy przyjmujące złom silników chętnie odbiorą od nas alternatory, kompletne skrzynie biegów (bez oleju), rozruszniki, silniki elektryczne z pralek czy odkurzaczy, miedziane wirniki z urządzeń, agregaty z lodówek (bez olejów i blach) czy w końcu kompletne silniki spalinowe (również bez oleju).
[CTA]
Skup silników elektrycznych
Poszczególne rodzaje silników elektrycznych mogą mieć zróżnicowaną budowę, dlatego zazwyczaj wycenia się je indywidualnie. Często różnią się także surowcami, które zostały użyte do produkcji obudowany danego silnika, a oprócz tego takimi parametrami jak:
- moc,
- napięcie prądu potrzebne do uruchomienia silnika oraz jego czasu pracy,
- wydajność,
- liczba obrotów w danym czasie,
- wielkość,
- technologia konstrukcji.
Silnik elektryczny z łatwością sprzedasz na skupie złomu. Jeżeli masz hurtowe ilości, przekraczające kilkaset kilogramów, wtedy możesz zgłosić się do nas. Jesteśmy firmą, która profesjonalnie zajmuje się organizacją odbioru oraz transportu odpadów, w tym także złomu silnikowego.
Na początku zajmujemy się wyceną odpadu, a gdy już oszacujemy jego wartość, przedstawiamy kwotę klientowi. Dalsza transakcja zależy już od niego. Jeżeli zaakceptuje stawkę, to zaczynamy właściwą realizację zamówienia. Jeżeli odrzuci – wtedy obie strony do niczego się nie zobowiązują, a klient może szukać dalej.