Ewidencję odpadów trzeba, zgodnie z zapisem w ustawie o odpadach, prowadzić „na bieżąco”. Są to tego zobowiązane podmioty, które generują odpady inne niż komunalne, a więc wszelkie przedsiębiorstwa, np. produkcyjne lub przetwarzające. Przed upływem roku 2020, ewidencję można było prowadzić w formie papierowej. Jednak wraz z nadejściem 2021 roku jest ona dopuszczalna tylko w formie elektronicznej, za pomocą systemu BDO. Ewidencję odpadów najlepiej uzupełnić niedługo po tym, kiedy wygenerowaliśmy odpad i jesteśmy w stanie określić, w jakich ilościach.
Jeżeli by się zagłębić dalej w temat ewidencji BDO, dowiemy się, że istnieje katalog podmiotów, które są zwolnione z prowadzenia wspomnianej ewidencji (np. rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni mniejszej niż 75 ha) lub spełniają przesłanki do posiadania uproszczonej ewidencji. Na powyższe zagadnienia odpowiadaliśmy w innych artykułach i zachęcamy do zapoznania się z nimi.
Potrzebujesz kogoś, kto zająłby się ewidencjonowaniem odpadów w Twojej firmie? Masz wystarczająco obowiązków na głowie? Zgłoś się do nas. Jesteśmy w stanie zaproponować abonament dobrany do Twoich potrzeb.
Zajrzyj na stronę i poznaj konkretne propozycje ofert wraz z cenami!