Ile kosztuje 1 kg miedzi na skupie złomu?

Atrakcyjne ceny skupu złomu miedzi sprawiają, że wiele osób wyszukuje zapytanie, ile kosztuje 1 kg miedzi w skupie złomu. Tego typu wartości nie są stałe i mogą się zmieniać nawet kilka razy w ciągu doby. Dlaczego? Ponieważ w głównej mierze zależą od sytuacji na Giełdzie Metali w Londynie. Można jednak podać pewne przedziały cenowe, które przez większą część czasu obowiązują określone rodzaje miedzi.

Najcenniejsza jest tzw. miedź Millbera, która na skupach warta jest w okolicach 27-34 zł za 1 kg. Niewiele mniej dostaniemy za jej świecący kawałek lub cienką wersję. W średnim pułapie cenowym (okolice 22-30 zł/kg) mieści się miedź niesort, pobiał, wiór, różnego rodzaju jej granulaty oraz piecyki. Najmniej wartościowa jest miedź z cewki odchylającej (telewizory, monitory) oraz miedź preszpan i offset. Mimo, że na tle pozostałych rodzajów czerwonobrązowego metalu wypada cenowo najgorzej, to nadal jest dużo warta. Za 1 kg miedzi cewki, preszpan, offset średnio uzyskamy stawkę 16-20 zł/kg.

Ustalając finalną cenę miedzi na skupie, trzeba wziąć pod uwagę indywidualne czynniki, takie jaki ilość czy rodzaj odpadu oraz region kraju. W aglomeracjach miejskich ceny będą wyższe.

[CTA]

Author: Natalia AndrejukAbsolwentka filologii polskiej i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy magisterskiej z administracji zgłębiała temat gospodarki obiegu zamkniętego i jego wpływu na polskie regulacje prawnoadministracyjne, co pozwoliło jej zdobyć cenne perspektywy na temat zrównoważonego zarządzania odpadami. W WasteMaster pracuje od 2022 roku, gdzie stale pogłębia swoją wiedzę na temat rynku odpadowego. W wolnym czasie lubi biegać, czytać oraz uczestniczyć w koncertach i festiwalach muzycznych.

Autor: Natalia Andrejuk

Absolwentka filologii polskiej i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy magisterskiej z administracji zgłębiała temat gospodarki obiegu zamkniętego i jego wpływu na polskie regulacje prawnoadministracyjne, co pozwoliło jej zdobyć cenne perspektywy na temat zrównoważonego zarządzania odpadami. W WasteMaster pracuje od 2022 roku, gdzie stale pogłębia swoją wiedzę na temat rynku odpadowego. W wolnym czasie lubi biegać, czytać oraz uczestniczyć w koncertach i festiwalach muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *