Czy można oddać papę na PSZOK?

Czy można oddać papę na PSZOK

Warto wiedzieć, że jeżeli posiadamy niewielkie ilości papy, to możemy ją oddać do najbliższego gminnego punktu PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów). Taki punkt powinien wtedy przyjąć ją od nas zupełnie za darmo. Oczywiście podkreślamy, że mowa jest o niewielkich ilościach, które niestety nie są zdefiniowane. Przed udaniem się do wybranego PSZOK-u najlepiej uprzednio dopytać się telefonicznie o wszelkie szczegóły, aby nie jechać na darmo.

W praktyce często jest tak, że PSZOK-i odmawiają przyjęcia papy. Argumentują to tym, że papa nie jest odpadem komunalnym, wytworzonym z racji naszego bytu, natomiast zalicza się do odpadów poremontowych. Te są utylizowane na odmiennych warunkach. Najczęściej wytwórcy takich odpadów decydują się na zamówienie kontenera bądź worka typu big bag.

Dodatkowym minusem oddania odpadów do PSZOK-u jest to, że trzeba je samodzielnie tam zawieźć. Nie każdy z nas jest zmotoryzowany. A co w przypadku dużej ilości odpadów papy? Wtedy lepiej zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy. Chętnie pomożemy Ci z jej znalezieniem!

Utylizacja papy? Zapraszamy do kontaktu!

[CTA]

Author: Natalia AndrejukAbsolwentka filologii polskiej i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy magisterskiej z administracji zgłębiała temat gospodarki obiegu zamkniętego i jego wpływu na polskie regulacje prawnoadministracyjne, co pozwoliło jej zdobyć cenne perspektywy na temat zrównoważonego zarządzania odpadami. W WasteMaster pracuje od 2022 roku, gdzie stale pogłębia swoją wiedzę na temat rynku odpadowego. W wolnym czasie lubi biegać, czytać oraz uczestniczyć w koncertach i festiwalach muzycznych.

Autor: Natalia Andrejuk

Absolwentka filologii polskiej i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy magisterskiej z administracji zgłębiała temat gospodarki obiegu zamkniętego i jego wpływu na polskie regulacje prawnoadministracyjne, co pozwoliło jej zdobyć cenne perspektywy na temat zrównoważonego zarządzania odpadami. W WasteMaster pracuje od 2022 roku, gdzie stale pogłębia swoją wiedzę na temat rynku odpadowego. W wolnym czasie lubi biegać, czytać oraz uczestniczyć w koncertach i festiwalach muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *