Jak utylizować azbest?

Na pytanie jak utylizować azbest, odpowiadamy: bezpiecznie i z pomocą doświadczonych specjalistów! Należy stosować się do przepisów mówiących jak utylizować azbest, aby nie przedostawał się on do środowiska, gdzie staje się poważnym zagrożeniem. Istotne jest odgrodzenie terenu na bezpieczną odległość od pieszych i szlaków komunikacyjnych oraz umieszczenie widocznych tablic informacyjnych. Prace nad azbestem muszą być… Czytaj dalej Jak utylizować azbest?

Przepisy i obowiązujące zasady gospodarowania odpadami

Aby w prawidłowy sposób wprowadzać zasady zoptymalizowanej gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie należy znać ogólnie obowiązujące zasady. Jakie rozwiązania wprowadziła Unia Europejska? Czym jest Baza Danych Odpadowych? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym blogu! Gospodarka odpadami w Unii Europejskiej W związku z coraz bardziej narastającym problemem produkcji i recyklingu szeroko pojętych odpadów, Unia… Czytaj dalej Przepisy i obowiązujące zasady gospodarowania odpadami

Sytuacje powodujące zagrożenie azbestem

Szkodliwość azbestu odkryto dopiero po jakimś czasie, gdy dla wielu ludzi mogło być za późno na pełne odzyskanie zdrowia. Wynika to z faktu, że włókna azbestowe mogą zalegać w organizmach przez długie lata, będąc niewykrywalnymi dla układów ochronnych i odpornościowych człowieka. W tym czasie prowadzą do stopniowej degradacji narządów układu oddechowego i zaburzeń ich funkcjonowania.… Czytaj dalej Sytuacje powodujące zagrożenie azbestem

Jak pozbyć się starej papy?

Osoby, które posiadają nieco starsze zadaszenie z pewnością mogą zastanawiać się, jak pozbyć się starej papy. Trzeba wiedzieć, że takiego działania nie można podejmować na własną rękę, a składowanie papy na posesji jest zabronione. Najkorzystniejszym sposobem na pozbycie się starej papy jest skorzystanie z firm utylizacyjnych, które zajmują się usuwaniem tego rodzaju odpadu. Niektóre z… Czytaj dalej Jak pozbyć się starej papy?

Czy można samemu usunąć azbest z dachu?

Nie, nie można samemu usuwać azbestu z dachu, gdyż zagraża to zdrowiu i życiu organizmów oraz zanieczyszcza środowisko. Próby samodzielnego usuwania azbestu z dachu posiadłości są nielegalne i karane sankcjami finansowymi nawet do 20 tys. zł. Realizacja zadania składowania materiałów niebezpiecznych należy do uprawnionych do tego firm, które dysponują odpowiednią wiedzą i sprzętem pozwalającym na… Czytaj dalej Czy można samemu usunąć azbest z dachu?

Gospodarka odpadami o obiegu zamkniętym

Gospodarka o obiegu zamkniętym to przyszłość, która jest coraz częściej wprowadzana w życie. Jest to sygnał nie tylko dla producentów odpadów, ale i osób fizycznych. Co wiążę się z odejściem od gospodarki liniowej? Czym jest gospodarka bezodpadowa? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz! Czym jest gospodarka bezodpadowa? Jest to alternatywa dla gospodarki liniowej. W związku… Czytaj dalej Gospodarka odpadami o obiegu zamkniętym

Czy metale kolorowe drożeją?

Tak, jeśli porównamy ceny z poprzednich lat oraz obecne ceny w skupach złomu kolorowego, możemy zauważyć tendencję wzrostową. Jest to prawdopodobnie powiązane z inflacją i wzrostem kosztów produkcji. Obecnie za kilogram miedzi millbera otrzymamy do 37 zł/kg, podczas gdy w 2020 roku było to 35 zł/kg. Sprawia to, że jeszcze bardziej opłaca się sprzedawać swoje… Czytaj dalej Czy metale kolorowe drożeją?

Czy tektura to makulatura?

Jak najbardziej – tektura jest makulaturą. Jest to wyrób papierniczy o grubości co najmniej 4mm, makulatura mocna, a wyróżnia się tekturę falistą oraz litą czy inne rodzaje makulatur opakowaniowych. Tektura może mieć od 2 do nawet 7 warstw. Wykorzystuje się ją często do tworzenia mocnych opakować tekturowych. Nie należy jej jednak mylić z kartonem. Nie… Czytaj dalej Czy tektura to makulatura?

Co można oddać na makulaturę?

Gospodarstwa domowe oraz firmy wytwarzają dużą liczbę odpadów papierowych, stąd ważne jest, aby odpowiedzialnie gospodarować makulaturą. Do makulatury odpowiedniej do recyklingu zaliczamy między innymi stare dokumenty, zapisane kartki, ale też również gazety (czarno-białe lub kolorowe). Skup makulatury przyjmie suche i niespleśniałe książki w miękkiej oprawie, wydruki i ścinki drukarskie, a także karton i tekturę falistą.… Czytaj dalej Co można oddać na makulaturę?

Czy opłaca się zbierać makulaturę?

Odpowiedź jest jednoznaczna – opłaca się zbierać makulaturę, nie tylko finansowo, ale również w znaczeniu ochrony środowiska, gdyż w większości można ją poddać recyklingowi. Przy tym, oprócz zarobku, mamy swój wkład w ochronę środowiska, a powinno stawać się to coraz bardziej popularne, gdyż przeciętny Polak zużywa około 60 kilogramów papieru w skali roku (w tym… Czytaj dalej Czy opłaca się zbierać makulaturę?